معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ |
گشایش دفتر یادبود به مناسبت جان باختن ملوانان عزیز کشورمان در سانحه تلخ تصادف کشتی سانچی
وقوع سانحه ناگوار و دلخراش آتش‌سوزی برای کشتی نفتکش کشورمان در سواحل شرقی چین که موجب درگذشت شهادت‌گونه تمامی خدمه و پرسنل زحمتکش آن شد، قلوب آحاد ملت ایران را محزون کرد.
در راستای انعقاد تفاهم بعمل آمده میان دانشگاه گیلان و دانشگاه دولتی آستراخان هر ساله جمعی از دانشجویان ایرانی جهت تکمیل دوره زبان آموزی خود به آستراخان سفر می کنند که در روز گذشته این دوره سه ماهه به اتمام رسید.
سرکنسول کشورمان در آستراخان با شرکت در مراسم سالیانه گزارش استاندار در استانداری آستراخان، سال نو میلادی را به آقای الکساندر ژیلکین و همکاران او تبریک گفت.
هیات بانک ملی ج.ا.ایران به ریاست جناب آقای حسین زاده مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره این بانک با آقای آلِکساندر ژیلکین استاندار آستراخان ملاقات کردند.
هیات شیلاتی استان هرمزگان به سرپرستی آقای مسعود بارانی معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان هرمزگان روز دوشنبه بیستم آذرماه جهت بازدید از ظرفیت های شیلاتی کشور روسیه وارد آستراخان شدند.
آقای رمضان عبدالطیپف نماینده ویژه آقای پوتین در زمینه مسائل اقتصادی و بشر دوستانه دریای خزر و هیات همراه ایشان از سرای تجاری ایرانیان بازید بعمل آوردند.
با فرارسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی(ع)، طبق سنوات گذشته مراسمی با حضور ایرانیان مقیم، در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستراخان برگزار گردید.
آلِکساندر ژیلکین استاندار آستراخان در جمع مسئولین استانی و تنی چند از مقامات خارجی با اشاره به بزرگداشت روز وحدت ملی ابراز داشت افتتاح سرای تجاری ایرانیان حرکت و افق جدیدی در پیشبرد اهداف اقتصادی ایران و روسیه است.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
بهرام قاسمی با اعلام تقدیم هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام گفت: در اجرای تبصره یک قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام مصوب ۹۴/۷/۲۱ مجلس شورای اسلامی»، هشتمین گزارش سه ماهه اجرای برجام (۲۶ مهر لغایت ۲۶ دی ۹۶) توسط وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارایه شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بعد از ظهر امروز طی مراسمی معاونان جدید خود را بر اساس ساختار جدید معرفی کرد
"حموده یوسف صباغ" رئیس مجلس سوریه که در ایران حضور دارد، پیش از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
رئیس جمهور در دیدار نبیه بری رئیس مجلس لبنان ضمن ابراز خرسندی از ایجاد شرایط باثبات در این کشور، گفت: تقویت و استحکام ثبات، توسعه و وحدت در لبنان موجب خوشحالی ملت ایران است.
رئیس‌ جمهور در دیدار رئیس مجلس عمان با تأکید بر اینکه دشمنان نمی‌خواهند کشورهای اسلامی در کنار هم وحدت و یکپارچگی داشته باشند،تصریح کرد: اراده جدی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط برادرانه و همه جانبه با کشورهای اسلامی و از جمله عمان است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز انگلیس مبنی بر پذیرش ورود به «گفتگویی فشرده و جدی» در موضوع برنامه موشکی و مسائل منطقه ای توسط مقامات کشورمان در نشست اخیر در بروکسل را شدیداً تکذیب کرد و چنین ادعایی را بی اساس دانست.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هشتمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه در ارتباط با برجام برای ارائه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آماده شده است.
رییس جمهور در دیدار "حموده یوسف صباغ" رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه روابط و مناسبات راهبردی و دوستانه از اهداف مهم ایران و سوریه از دیرباز بوده است، بر تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم روابط برادرانه و همه جانبه تهران – دمشق تأکید کرد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر