معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
بنا به نوشته رسانه های گروهی روسیه

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦ |
آقای خاریسوف وزیر حمل و نقل و منابع طبیعی آستراخان به همراه آقای تیزهوش رئیس اتاق بازرگانی گیلان و کارشناس اقتصادی نمایندگی از روند بازسازی و اماده شده سرای تجاری ایرانیان در شهر آستراخان روسیه بازدید کردند.
اولین نشست هماهنگی سومین همایش رسانه ای خزر در روز پنج شنبه 29 تیرماه با حضور آقای ژیلکین استاندار آستراخان و آقای ولین معاون وزیر ارتباطات فدراسیون روسیه و مدیران ذیربط استانی و همچنین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و کنسول کشورهای قزاقستان و ترکمنستان در محل استانداری برگزار گردید
آقاي علی محمدی رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران از کارخانه بسته بندی محصولات خشکبار ایرانی بازدید نمودند
گروهی از آشپزهای گیلانی با شرکت در جشنواره بین المللی «سفر برای طعم» در استان آستراخان روسیه در ساحل شمال غربی دریای خزر با پخت عذاهای محلی هنرنمایی کردند.
بنا به دعوت مجموعه هتلهای "پارک این " روسیه و با حمایت دولت محلی آسترخان و همکاری سازمان جهانی گردشگری ملل متحد یک گروه 4 نفره آشپزی از استان گیلان در "همایش و جشنواره بین المللی مسیرهای غذائی راه بزرگ ابریشم : سفر برای طعم ، آستراخان 2017 " که از تاریخ 15 تا19 تیرماه در شهر آستراخان برگزار خواهد شد حضور یابند.
طبق سنت همه ساله مراسم روح بخش و پرفیض شبهای قدر با شرکت ایرانیان مقیم ، اعضا سرکنسولگری و نهادهای جمهوری اسلامی ایران و خانواده های آنان در محل سرکنسولگری برگزار گردید.
مسکو - ایرنا - دفتر یادبود شهدای عملیات تروریستی در تهران امروز (جمعه) در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر استراخان روسیه در ساحل شمال غربی دریای خزر گشایش یافت.به گزارش ایرنا، خانم ایرینا ردننکو معاون دومای دولتی، آفاناسیف وزیرروابط بین الملل و اقتصاد خارجی به عنوان نماینده استانداری و دولت محلی و کولومین رئیس دفتر وزارت خارجه روسیه در استان آستراخان با حضور در سرکنسولگری پس از دیدار با علی محمدی سرکنسول ایران و ابلاغ تسلیت، دفتر یادبود شهدای حمله های تروریستی را امضا کردند. سرکنسول قزاقستان و ترکمنستان و همچنین معاون شهردار استراخان دفتر یادبود را امضا و به خانواده شهدای این عملیات ادای احترام کردند
علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان نیز به خانواده جان باختگان و قربانیان این حملات تسلیت گفته و از حمایت و همدردی مقامات و مردم سایر کشورها سپاسگزاری نمود. علی محمدی به «اخبار خزر» اعلام کرد: « حادثه تروریستی تهران نشان داد که تروریسم مرز، ملیت و مذهب نمی شناسد و به عنوان یک خطر بزرگ جامعه بشری را تهدید می کند. باید با آن مبارزه کرد و بهترین راه مبارزه با تروریسم خشکاندن ریشه های فکری و اعتقادی جریانی است که برای اثبات حقانیت خود همه چیز و همه کس را فدا می کند. برخوردهای گزینشی با مقوله تروریسم و تقسیم بندی آن به خوب و بد که بعضاً بر اساس منافع شکل می گیرد بدترین روشی است که می توان برای مواجه با تروریسم به کار برد.»
در ملاقات آقای حسین زاده مدیر عامل سیمان مازندران با وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استراخان زمینه های مختلف همکاری مورد مذاکره قرار گرفت.
دستیار وزیر امور خارجه کرواسی که به منظور انجام رایزنی های سیاسی با مقامات کشورمان در تهران بسر می برد، با معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص روابط دوجانبه ،آخرین تحولات خاورمیانه، خلیج فارس و منطقه جنوب شرق اروپا گفتگو کرد.
عصر امروز ( سه شنبه ) جمعی از اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کردند.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
سخنگوی وزرات امور خارجه حمله تروریستی به بیمارستان مرکزی افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را محکوم و با دولت، ملت و بازماندگان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
قاسمی ضمن محکومیت حادثه تروریستی لاهور، توسل به خشونت و ترور را زائیده ایدئولوژی منحطی دانست که جز زبان زور و خشونت لجام گسیخته  سخنی و کلامی  برای گفتن ندارد.
اشتفان شولتز، سفیر جدید اتریش در ایران بعداز ظهر امروز ضمن دیدار با دکتر محمد جواد ظریف رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.
جولیو هاز، سفیر سوئیس در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و خدا حافظی کرد
نشست «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه با رسانه های داخلی و خارجی امروز دوشنبه 96/5/2 در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر