معرفی سرکنسول
اخبار > نمایندگان موسسات فدرال روسیه و بازرگانان ایرانی مسائل مربوط به کار «کریدور سبز» با جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و مذاکره قرار دادند.


  چاپ        ارسال به دوست

بمنظور تبادل نظر و بررسی مشکلات تجاری

نمایندگان موسسات فدرال روسیه و بازرگانان ایرانی مسائل مربوط به کار «کریدور سبز» با جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و مذاکره قرار دادند.

در تاریخ 7/2/1396 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی و صنایع استان آستراخان ایرانیان مقیم در استان آستراخان با نمایندگان سازمان های نظارتی فدرال این منطقه ملاقات داشتند. این جلسه بر اساس تصمیمات ملاقاتی که در تاریخ 29/3/2017 با حضور دِنیس آفاناسیِف وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استان آستراخان، منصور گاجیِف رئیس اداره سازمان فدرال امور مالیاتی در استان آستراخان و علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان برگزار شد سازماندهی گردید. در جلسه مذکور علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان، منصور گاجیِف رئیس اداره سازمان فدرال امور مالیاتی در استان آستراخان، ویتالی مارتینوفچِنکو معاون رئیس اداره سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی در استان های راستوف، ولگاگراد، آستراخان و جمهوری کالمیکیا، ویکتور وینوکوروف رئیس اتحادیه «اتاق بازرگانی و صنایع استان آستراخان» و همچنین نمایندگان گمرک آستراخان و وزارت روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استان آستراخان حضور داشتند. رئوف پوگوسوف معاون وزیر روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استان آستراخان در سخنرانی خود اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران یکی از شرکای اصلی اقتصاد خارجی استان آستراخان در عرصه بین المللی می باشد و همچنین از علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان به خاطر فعالیت مؤثر در همه زمینه های همکاری دوجانبه تشکر کرد. منصور گاجیِف در سخنرانی خود ارائه کمک حداکثری به ایجاد شرایط مناسب برای انجام فعالیت های بازرگانی در این منطقه با رعایت همه موازین قانونی را به عنوان یکی از اولویت های سازمان امور مالیاتی استان آستراخان مطرح کرد. برای بازرگانان ایرانی امکانات الکترونیکی سازمان فدرال امور مالیاتی روسیه مانند «صفحه شخصی اشخاص حقوقی پرداخت کننده مالیات»، «ریسک های کسب و کار: بررسی طرف معامله» و «پرداخت مالیات» معرفی شد. ویتالی مارتینوفچِنکو معاون رئیس اداره سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی در استان های راستوف، ولگاگراد، آستراخان و جمهوری کالمیکیا در مورد سیستم بازرسی از محصولات صادراتی به ایران توضیح داد و همچنین از علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان خواست تا در بررسی مسئله کاهش الزامات نظارتی بهداشتی ایران نسبت به محصولات کشاورزی صادراتی روسیه مساعدت نماید. به طور کلی در این ملاقات برای طیف وسیعی از مسائل مربوط به «کریدور سبز» با جمهوری اسلامی ایران، اعلام اطلاعات صحیح در مورد ارزش گمرکی کالاهای وارداتی، صدور گواهی سیمان وارداتی، اعطای مزایا در صدور گواهی مبدأ (فرم آ)، بررسی سابقه مالیاتی طرفین معامله و تأمین کنندگان محصولات فدراسیون روسیه توضیحات و پاسخ هایی ارائه شد. با جمعبندی از نتایج این ملاقات، علی محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان از وزارت روابط بین الملل و اقتصاد خارجی استان آستراخان بابت سازماندهی این رویداد تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که چنین ملاقات هایی به طور منظم برگزار شوند.

28 آوریل سال 2017 مطابق با 8 اردیبهشت سال 1396

منبع: https://mid.astrobl.ru/press-release/predstaviteli-federalnyh-vedomstv-rossii-obsudili-v-astrahani-s-iranskimi


١٠:٥٠ - 1396/02/12    /    شماره : ٤٥٢٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر